Kemençe seçimi hakkında ?

can53

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Ekin uzunların jazz tarzı çalmış olduğu kemençe ne tür bi kemençedir. ayrıca ikinci el kemençelere baktım FA# tarzı şeyler yazıyor bunların açıklamasını da yaparsanız sevinirim.

mustafadervisoglu

Üye
Kayıtlı Üye
Fa# yani fa diyez.. Kemence karar sesi.. Fa# biraz kaba calar sesi tok dur.. Rum kemencesi de diyorlar... Bir sürü karar sesi olan kemençe var sen ilk önce karar sesine karar vermen lazım bende daha önce sol karar sesli kemençe vardı sesi çok ince geldiği için fa# ile değiştirdim rum tarzı oldugu icin... biraz ekin uzunların kemençesi de ya fa# dir ya da mi dir kanımca..

Emir Gülener

Üye
Kayıtlı Üye
Bi ekleme yapmak istiyorum yanlış bilmiyorsam ekin uzunların telleride farklı bir tel başka bir müzik aletinin olabilir internette öyle görmüştüm

Umut

Bizim Uşak
Kayıtlı Üye
35 numara orta galli
G24 2 Numara tel en kalin bam
32 numara ince çelik tel

Arkadaşlar Ekin Uzunlar yaklaşık 3 ay önce yeni kemençe yaptırdı,karar sesi fa ve kemençesini yapan usta Murat genç'tir umarım yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleme:

Umut

Bizim Uşak
Kayıtlı Üye
Bende En son Mi yaptırdım ve Murat abiden ekin Uzunların kemençesiyle ilgili bilgiyi o şekilde aldım bunu aklınızda soru kalmasın diye yazdım teşekkür ederim.

yasinceyhun08

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
35 numara orta galli
G24 2 Numara tel en kalin bam
32 numara ince çelik tel

Arkadaşlar Ekin Uzunlar yaklaşık 3 ay önce yeni kemençe yaptırdı,karar sesi fa ve kemençesini yapan usta Murat genç'tir umarım yardımcı olmuşumdur.
bu telleri nası temin edebilir mi diyez fa çalan ayhan kaya kemençem var